سازمان صنعت و معدن: شانزده قلم کالای پرمصرف افزایش قیمت داشته 


سازمان صنعت و معدن: شانزده قلم کالای پرمصرف افزایش قیمت داشته

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: قیمت گوجه فرنگی ۴۴ درصد نسبت به هفته گذشته و بیش از ۲۰۰ درصد نسبت به ماه قبل افزایش قیمت داشته که بخاطر تغییر فصل است و ارتباطی به سهمیه‌بندی بنزین ندارد

سازمان صنعت و معدن: شانزده قلم کالای پرمصرف افزایش قیمت داشته

یدالله صادقی روز یکشنبه در بیست و هشتمین جلسه کارگروه تنظیم بازار تهران اظهار داشت: محصول گوجه فرنگی در مناطق گرمسیر هنوز نارس است و تدابیری برای ارسال آن به استان تهران دیده شده است.

وی با بیان اینکه وضعیت بیش از ۱۰۰ قلم کالای پرمصرف طی هفته گذشته مورد بررسی قرار گرفت گفت: از این تعداد قیمت ۱۶ قلم کالا دچار نوسان شده که برخی از این موارد دارای دلایل طبیعی و فصلی و درصد کمی از این افزایش قیمت ها به خاطر حمل بار با وانت بارهاست.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران افزود: باید تامین بنزین وانت بارها به خصوص نیسان ها به صورت کارشناسی مورد بررسی قرار گیرد تا افزایش قیمت کرایه بر روی کالاها تاثیر نگذارد ضمن این که اگر به این موضوع رسیدگی نشود افزایش قیمت کالاها را در پیش خواهیم داشت.

صادقی خاطر نشان کرد: در صورتی که تقاضا برای استفاده از کامیون های گازوئیلی افزایش یابد با افزایش تقاضا شاهد افزایش قیمت کرایه این خودروها خواهیم شد.

وی به مشکلات نظارت بر تامین کالاها اشاره کرد و گفت: نظارت ها را دو برابر کرده ایم اما پیمانکارانی که قرارداد بسته اند امکان به کارگیری خوردروهای گشت را به خاطر سهیمه بندی بنزین ندارد و نیازمند اختصاص سهیمه بنزین هستند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران ادامه داد: باید از ظرفیت خودروهایی که در اختیار دستگاه های اداری است برای این امر بهره برد.انتخاب

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

16576مطلب نوشته است .Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393