بالاترین جذب سپرده های بلند مدت و قرض الحسنه در نظام بانکی کشور 


بالاترین جذب سپرده های بلند مدت و قرض الحسنه در نظام بانکی کشور

با همراهی و اعتماد مشتریان گرانقدر، بانک ملی ایران بیشترین سهم از سپرده های بلند مدت، پس انداز و مجموع سپرده های ریالی و ارزی را در میان نظام بانکی کشور در هفت ماه ابتدای امسال به خود اختصاص داد.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، افزایش سهم جذب سپرده ها در بانک ها، ارتباط مستقیمی با افزایش سهم بخش های اقتصادی از تسهیلات آن بانک دارد و از این رو اعتماد مشتریان گرانقدر در رشد سپرده های بلند مدت و قرض الحسنه گام مهمی در راستای تحقق سیاست های این بانک در حمایت از رونق بخش های تولید و اشتغال کشور است.

 

این بانک در مدت مذکور با سهم ۳۲٫۴۸ درصدی، رتبه اول سپرده های بلند مدت را در میان بانک های عضو شورای هماهنگی بانک ها در اختیار دارد. مانده این نوع سپرده ها نسبت به پایان سال ۹۷ به میزان ۱۷ درصد افزایش داشته است.

 

بانک ملی ایران در این مدت، در سپرده قرض الحسنه پس انداز نیز با سهم ۲۶٫۴۸ درصدی، رتبه اول بانک های مذکور را در اختیار دارد.

 

این آمار حاکی از آن است که سپرده های قرض الحسنه پس انداز بانک در مدت مذکور نسبت به اسفندماه سال ۹۷ از ۷ درصد رشد برخوردار بوده است که این امر نشان از خیرخواهی مشتریان گرانقدر دارد.

 

رتبه نخست مجموع سپرده های ریالی و ارزی نیز در هفت ماه ابتدای امسال با سهم ۲۲ درصدی در اختیار بانک ملی ایران قرار دارد و طی مدت مذکور این بخش ۱۳ درصد رشد را نشان می دهد.

 

همچنین این بانک در مهرماه ماه امسال ۳۵٫۱۸ درصد از مجموع کل سپرده های بانک های مذکور را در اختیار داشته است.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

17027مطلب نوشته است .Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393