ثبت نام یارانه معیشتی تمدید شد/ مهلت اعتراض تمام نشده است 


ثبت نام یارانه معیشتی تمدید شد/ مهلت اعتراض تمام نشده است

وزارت کار و رفاه اجتماعی  در اطلاعیه شماره ۷ خود اعلام کرده که مهلت شماره‌گیری کد دستوری #۶۳۶۹* برای دریافت کد رهگیری یارانه معیشتی  همچنان ادامه دارد و تا ۲۰ آذرماه خانواده‌ها می‌توانند از این کد استفاده کنند. بر اساس اطلاعیه وزارت رفاه تعداد زیادی از سرپرستان خانوار برای دریافت بسته حمایت معیشتی کد رهگیری دریافت کرده‌اند و آن دسته از افرادی که کد رهگیری نگرفته‌اند، تا ۲۰ اذر وقت دارند از طریق کد دستوری ثبت نام کنند و در این مورد جای نگرانی نیست. یاداور می شود سیم کارت باید بنام شخص متقاضی و سرپرست خانوار باشد.

واریز مرحله نخست کمک معیشتی  به حساب بسیاری  انجام شد و در این میان بسیاری از افراد نسبت به دریافت نکردن این بسته اعتراض داشتند؛ در این راستا وزارت رفاه کد دستوری #۶۳۶۹* برای ثبت کد ملی سرپرستان خانوار  و بررسی صلاحیت افراد را اعلام کرد.

به گزارش طوفان نیوز، احتمالا شما هم در خبر‌ها با پایان مهلت اعتراض به دریافت نکردن یارانه معیشتی بنزین در روز سه‌شنبه ۱۲ آذرماه برخورد کرده باشید، اما باید توجه داشته باشید که این مهلت صرفا برای شماره‌گیری کد دستوری #۶۳۶۹* برای پیگیری بسته حمایت معیشتی اعلام شده بود و حالا تا ۲۰ آذر تمدید شده. از طرف دیگر همچنان مهلت اعتراض در سامانه یارانه معیشتی hemayat.mcls.gov.ir وجود دارد. به این صورت که دیگر نیاز به کد رهگیری برای ثبت اعتراض در سامانه یارانه معیشتی نخواهید داشت و می‌توانید با شماره حساب سرپرست خانواده که یارانه نقدی به آن واریز می‌شود هم وارد سامانه شوید. مهلت ثبت اعتراض در سامانه یارانه معیشتی تا ۲۰ آذرماه یعنی چهارشنبه هفته آینده ادامه دارد و فعلا برای ثبت نام در این سامانه فرصت دارید.یاداور می شود سیم کارت باید بنام شخص متقاضی و سرپرست خانوار باشد.

پس از بررسی از سوی وزرت رفاه پیامک مشمول یا عدم شمول به همراه کد رهگیری به شماره سرپرست خانوار ارسال می‌شود سپس افراد می‌توانند به سایت  hamtayat.mcls.gov.ir مراجعه و ثبت نام کرده و کد رهگیری دریافتی را در صفحه خود ارائه کنند تا اطلاعات آنها بررسی و در صورت صلاحیت از مرحله بعدی کمک معیشتی دریافت کنند

بررسی‌ها نشان می‌دهد تعداد خانوار‌هایی که از  یارانه معیشتی برخوردار نشدند، شش میلیون خانوار است.

آنطور که حسین میرزایی، سخنگوی ستاد تبصره ۱۴ اعلام کرده، از بین پیامکهای  ارسالی، برخی تکراری یا از سوی افرادی به جز سرپرست خانوار بود و توصیه می شود فقط سرپرست خانوار کد دستوری را  پیامک کنند.

گفتنی است با وارد کردن کد ملی  و شماره گیری  کد دستوری #۶۳۶۹* برای شما کد رهگیری پیامک می شود. در غیر این صورت تا یکی دو روز آینده این کد برای شما ارسال خواهد شد. هرچند، بدون کد رهگیری هم می‌توان در سامانه یارانه معیشتی ثبت نام کرد. برای ورود به این سامانه صرفا به کد ملی و شماره حساب سرپرست خانواده احتیاج دارید.

راهنمای ثبت اعتراض به دریافت نکردن یارانه معیشتی

اگر خانواده شما مشمول دریافت یارانه معیشتی بنزین شناخته نشده نباشد، می‌توانید با پر کردن فرم سامانه یارانه معیشتی، به این موضوع اعتراض کنید. در ابتدا شما باید این اختیار را به دولت بدهید تا با بررسی تراکنش‌های حساب بانکی اعضای خانواده شما به صورت سیستمی، به اعتراضتان رسیدگی کند. بعد از قبول این شرط، وارد مرحله دوم خواهید شده که در آن شرایط خانواده‌هایی که از دریافت یارانه معیشتی کنار گذشته شده‌اند توضیح داده شده است و شما باید با مطالعه این موارد، تایید کنید که جزو کسانی که مشمول یارانه قرار نمی‌گیرند، نیستید.

شرایط اعلام شده در سامانه یارانه معیشتی به این صورت است:

۱- مناصب و مشاغل با درآمد بالا از جمله بازارگانان، پزشکان، اصناف ممتاز و درجه یک، اعضای هیئت علمی، مدیران کل و بالاتر، فرماندهان و مناصب بالاتر

۲- خانوار‌هایی که بیش از این سه سفر خارجی غیرزیارتی داشته‌اند

۳- مالکان خودرو سواری به ارزش ۳۰۰ میلیون تومان یا خودرو عمومی به ارزش ۴۰۰ میلیون تومان

۴- کارفرمایان با بیش از سه بیمه‌پرداز

۵- خانوار‌هایی که ارزش ملک آن‌ها در تهران و کلانشهر‌ها یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان و در سایر شهر‌ها ۹۰۰ میلیون تومان باشد

۶- گیرندگان تسهیلات بانکی بیشتر از ۳۰۰ میلیون تومان

۷- خانوار‌هایی که مجموع درآمد اعضای آن‌ها از میزان جدول زیر بیشتر است:

 

تعداد اعضای خانواده حداقل درآمد سالانه حداقل درآمد ماهانه
یک نفر ۴۸ میلیون تومان چهار میلیون تومان
دو نفر ۶۰ میلیون تومان پنج میلیون تومان
سه نفر ۷۲ میلیون تومان شش میلیون تومان
چهار نفر ۸۴ میلیون تومان هفت میلیون تومان
پنج نفر و بیشتر ۹۶ میلیون تومان هشت میلیون تومان

 

یارانه معیشتی برای خانواده‌های مشمول روز دهم هر ماه به حساب سرپرست خانوار واریز می‌شود و مبلغ آن برای خانواده‌های یک نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳هزار تومان، سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، چهار نفره ۱۷۲ هزار تومان، و پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان اعلام شده است.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

17027مطلب نوشته است .Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393