ڪنترل استاندارد لوازم خانگی در سطح بازار 


ڪنترل استاندارد لوازم خانگی در سطح بازار

معاون ارزیابی و ڪیفیت استاندارد سازمان ملی استاندارد :نامه‌های متعددی از سوی انجمن‌های تخصصی لوازم خانگی به سازمان ملی استاندارد رسیده ڪه نشان دهنده ورود برخی ڪالاهای غیراستاندارداز مرزهای غیرمجاز به ڪشور است، با استاندارد  ڪالاها انطباق ندارد

به گزارش خبرنگار اقتصادی  خبرنگار طوفان نیوز؛ مسلم بیات در جلسه امضای تفاهمنامه بین انجمن لوازم خانگی و سازمان ملی استاندارد ایران، با بیان اینڪه ارزیابی انطباق با استاندارد ڪالاها باید طی دو مرحله تولید و بازار صورت می‌گیرد، گفت: ابتدا به صورت رندم تجهیزات در ڪارخانه‌ها آزمون می‌شود، اما برای اطمینان از استمرار ویژگی‌های ڪیفی، مرحله دوم نظارت در بازار انجام می‌شود.

وی افزود: با توجه به گستردگی بازار، رصد تمام بازار از سوی سازمان ملی استاندارد امڪان‌پذیر نیست؛ بنابراین انجمن‌های تخصصی ڪه واحدهای دارای پروانه استاندارد را نیز می‌شناسند، می‌توانند در رصد ویژگی‌های ڪیفی در بازار به سازمان ملی استاندارد ڪمڪ ڪنند.

به گفته معاون ارزیابی و ڪیفیت سازمان ملی استاندارد، تاڪنون نامه‌های متعددی از سوی انجمن‌های تخصصی لوازم خانگی به سازمان ملی استاندارد رسیده ڪه نشان می‌دهد برخی ڪالاهایی ڪه از مرزهای غیرمجاز به ڪشور وارد شدند، با استاندارد این ڪالا انطباق ندارد و سلامت و ایمنی جامعه را به خطر می‌اندازد.

بیات بخش اول این تفاهم‌نامه را تبادل اطلاعات بین این دو نهاد، ڪنترل بازار و حفظ و ارتقاء ایمنی عنوان ڪرد و گفت: در بخش دوم این تفاهم‌نامه به برگزاری دوره‌های آموزشی در زمینه آزمون ڪنترل ڪیفی پرداخته شده است.

وی افزود: ممڪن است در مواردی علی‌رغم تلاش یڪ واحد صنعتی استانداردی برای آن اجرایی نباشد ڪه در این زمینه مقرر شده دوره‌های تخصصی برای واحدهای تولید لوازم خانگی اجرا شود.

معاون ارزیابی و ڪیفیت سازمان ملی استاندارد با بیان اینڪه ممڪن است در مواردی هم نتیجه ڪنترل ڪیفی از سوی مدیر ڪنترل ڪیفی ڪارخانه با نتایج آزمون انجام شده از سوی سازمان ملی استاندارد مغایرت داشته باشد، تصریح ڪرد: علت این مغایرت در موارد زیادی این است ڪه روش‌های تست به درستی از سوی مدیران ڪنترل ڪیفی به ڪار گرفته نشده است‌ ڪه در این زمینه نیز مقرر شده دوره‌های تخصصی برای واحدها برگزار شود.

وی در پایان خاطرنشان ڪرد ڪه طی انتقال دانش و تجربیات، امڪان بازنگری در استانداردها نیز وجود دارد.

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

16855مطلب نوشته است .Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393