اختتامیه دو نمایشگاه مبلمان منزل و اداری برگزار شد 


اختتامیه دو نمایشگاه مبلمان منزل و اداری برگزار شد

 

مراسم اختتامیه بیست و نهمین نمایشگاه مبلمان منزل و نهمین نمایشگاه مبلمان اداری روز شنبه هفتم دی ماه  از ساعت ۱۷ الی ۱۹ در سالن همایش‌های خلیج فارس  نمایشگاه بین‌المللی برگزار شد.

بیست و نهمین نمایشگاه مبلمان منزل و نهمین نمایشگاه مبلمان اداری رروز شنبه هفتم دی ماه با حضور دکتر  حسن احمدیان رئیس اتحادیه صادر کنندگان و تولیدکنندگان مبلمان، حمید زادبوم رئیس سازمان توسعه و تجارت ، بهمن حسین زاده مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران،حسین نوروزی دبیر اتحادیه صادر کنندگان و تولیدکنندگان مبلمان و مدیر عامل شرکت فیپکو و برخی از مدیران و مشارکت کنندگان  در نمایشگاه به کار خود پایان داد.

یاد اور می شود این نمایشگاه ها بعد از مدت ۱۰ سال مجدد همزمان با هم اغاز به کار کردند وبزرگترین رویداد نمایشگاهی صنعت مبلمان کشور  که از  ۴ دی ماه کار خود را اغاز کرده بود پس از چهار روز به کار خود پایان داد.

حمید زادبوم رئیس سازمان توسعه و تجارت در مراسم ایین اختتامیه نمایشگاه  ضمن تشکر از برگزار کنندگان این نمایشگاه ها اظهار کرد:صنعت مبلمان صنعتی است که جایگاه ویژه ای در صادرات غیر نفتی دارد چرا که پتانسیل خوبی دارد اما می بایست نقاط کور صادرات شناسایی شود.

وی با اشاره به  تولید کنندگان خرد  و عدم برند های بزرگ تصریح کرد:تا زمانیکه تولید کنندگان خرد  قصد صادرات  و رقابت داشته باشند صادرات در کشورهای دیگر صورت نخواهد گرفت لذا این صنعت باید به سمت برند ها رود  و در این راستا  تولید کنندگان خرد  می توانند با کمک همدیگر یک برند را راه اندازی کنند.

زادبوم ادامه داد:کشور ما به این صنعت بزرگ افتخار میکند چرا که  به لحاظ کیفیت ،تنوع،زیبایی و….حرف اول را  می زند و رشد خوبی  در داخل و صادرات داشته است.

به گفته  رئیس سازمان توسعه و تجارت ،اتحادیه صادر کنندگان و تولیدکنندگان مبلمان مطابق استاندارد های روز با ایجاد تشکل از تولید کنندگان خرد حمایت کرده که جای تقدیر دارد.

وی در پایان تصریح کرد با توجه به شرایط تحریم ها ،صنعت مبلمان از جمله صنایعی است که نقش خوبی را  در توسعه کشور  داشته است.

بهمن حسین زاده مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران نیز در این مراسم اظهار کرد:صنعت مبلمان ۸ درصد اشتغال کشور را شامل می شود  و در حال حاضر با حضور بیش از ۶۰ هزار واخد صنفی صادرات قابل ملاحظه ای دارد و امیدواریم با هدف گذاری های صحیح  و تمرکز بر روی برندها  این میزان صادرات افزایش یابد

حسن احمدیان رئیس اتحادیه صادر کنندگان و تولیدکنندگان مبلمان  در مراسم اختتامیه نمایشگاه های مبلمان با اشاره به به سهم ۸ درصدی این صنعت در اشتغال و گردش مالی نزدیک به ۷۰ هزار میلیارد تومانی این صنعت اعلام کرد:با  تغییرات و نوسانات نرخ ارز ،صادرات مبلمان به بسیاری از کشورهای منطقه  افزایش یافته  اما با وجود چند برابر شدن نرخ ارز قیمت مبلمان طی دو سال گذشته حداکثر دو برابر شده است

به گفته وی به دلیل ارتقا دانش فنی  وتوسعه خوب این صنعت امروز واردات  مبل نزدیک به صفر شده و تقریبا موفق شدیم دست واردات را به کشور قطع کنیم..

احمدیان ادادمه داد:هم اکنون به دولت و سازمان توسعه و تجارت اعلام می کنیم این صنعت نسبت به دیگر صنایع که از حمایت بیشتری برخوردارند روی پای خود ایستاده و افتخار می کند که نه تنها  نیاز کل کشور را با تولید داخل فراهم میکند بلکه قادر است نیاز دیگر کشور های همسایه را تامین کند این در حالی است که این اتحادیه  به همراه تیم کارشناسی با برپایی نمایشگاه ها و حضور در دیگر نمایشگاهها  و تحقیقات لازم دریافت    که  بسیاری از کشور های هدف در طراحی و تولید  از ایران عقب تر هستند و به گفته وی  این کار نیاز به بستر سازی دارد و خوشبختانه  این توانمندی را داریم که با دانش اموختگان هنرمند و حمایت از انها ،با کمک تولید کنندگان توان صادرات را افزایش دهیم.

احمدیان از تشکیل کار گروه در این صنف خبر داد و اعلام کرد این کار گروه با شناسایی توانمندی طراحان ،می تواند نیاز های تولید کنندگان را فراهم کند.

همچنین حسین نوروزی دبیر اتحادیه صادر کنندگان و تولیدکنندگان مبلمان و مدیر عامل شرکت فیپکو ضمن قدردانی و تشکر از مشارکت کنندگان در دو نمایشگاه  اعلام کرد:  امسال نیز این نمایشگاه ها  در فضایی به وسعت ۳۰ هزار متر مربع  بخوبی بر گزار شد و ۳۳ نفر در قالب هیت های تجاری از کشور های بازار هدف صادرات مبلمان ایرانی از نمایشگاه ها  بازدید کردند .

یاد اور می شود این دو نمایشگاه به همت شرکت فیپکو  از روز چهار شنبه ۴ دی ماه کار خود را اغاز و روز هفتم دی به کار خود پایان داد و در طول بر پایی نمایشگاه کلاسهای اموزشی برگزار شد که با استقبال فراوان بازدید کننددگان و مشارکت کنندگان روبرو شد.

در پایان از تولید کنندگان برتر در حوزه مبلمان اداری و منزل  تقدیر و به انها لوح و تندیس  زرین  از سوی رئیس اتحادیه صاادر کنندگان و تولید کنندگان  مبلمان اهدا شد .

 

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

17115مطلب نوشته است .Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393