بد قولی بوئینگ در تحویل به موقع هواپیما به ترکیه/ترکیش غرامت می گیرد 


بد قولی بوئینگ در تحویل به موقع هواپیما به ترکیه/ترکیش غرامت می گیرد

با افزایش تعداد مسافران به کشور ترکیه ،صنعت هوایی این کشور نیز می بایست با این افزایش ،تعداد هواپیما ها را با ارائه خدمات مناسب به گردشگران افزایش دهد.

از طرفی با افتتاح فرودگاه جدید استانبول که از ان بعنوان یکی از بزرگترین فرودگاه های جهان نام می برند ،پرواز های بین المللی نیز از سراسر دنیا به خصوص ایران افزایش چشمگیری داشته است.

همانطور که می دانید این فرودگاه لوکس به یکی از شلوغترین فرودگاه های جهان تبدیل شده است. و با افتتاح فاز های جدید این فرودگاه قطعا خدمات دهی به گردشگران نیز افزایش خواهد یافت.

به گزارش مرکز خدمات ترکیه TSC   (برای خواندن متن اینجا کلیک کنید)دولت ترکیه نیز به منظور رفاه بیشتر توریست ها همواره در صدد است تا امنیت مسافران را به خصوص در بخش حمل و نقل هوایی انجام دهد .در این راستا خرید هواپیما برای دولت این کشور یکی از اولویت ها می باشد.

بر اساس این گزارش  بوئینگ که یکی از بزرگترین و شناخته ترین تولید کنندگان هواپیما در جهان است ،همه ساله تقاضای بسیاری از کشور ها جهت ارسال و فروش هواپیما را پاسخگوست.

این در حالی است که ترکیه یکی از بزرگترین متقاضیان برای خرید بوئینگ است. اما بر اساس اخرین اطلاعات بدست امده اینبار بوئینگ بد قولی کرده و نتوانسته به تعهدات خود و تحویل به موقع هواپیما به کشور ترکیه عمل کند.

این گزارش می افزاید در پی سقوط چند فروند هواپیمای بوئینگ مدل ۷۳۷ مکس و زمین گیر شدن ان ،بوئینگ مشتریان زیادی را از دست داده و باعث سلب اعتماد دیگر کشورها شده است.

و به نوعی در نوسازی ناوگان حمل و نقل هوایی تاخیرات زیادی را بوجود اورده است. به طوری که ۹ ماه پس از زمین گیر شدن هواپیما مدل ۷۳۷ مکس،غول هواپیما سازی امریکا از طولانی شدن پروسه شناسایی و رفع نقص سیستم ایمنی خبر داده . و اعلام کرده تولید این مدل از ابتدای سال ۲۰۲۰ معلق شده است.

شکایت هواپیمایی ترکیش به دلیل عمل نکردن بوئینگ به تعهدش

در این میان هواپیمایی ترکیش که یکی از معتبر ترین شرکتهای هوایی ترکیه است در سالهای ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ هفتاد و پنج فروند هواپیما ۷۳۷ مکس را به بوئینگ برای خرید سفارش داده بود که متاسفانه بوئینگ به تعهدش عمل نکرد.

این در حالی است که چندی پیش هواپیمایی ترکیش از موافقت بوئینگ برای جبران خسارت در پی زمین گیر شدن ۱۲ فروند هواپیمای دیگر مدل ۷۳۷ مکس خبر داده بود .

که ان هم عملی نشد و همین موضوع سبب شده تا هواپیمایی ترکیش در خواست غرامت از غول هواپیما سازی امریکا کند.

گفتنی است این دو شرکت از افشای محتوا و همچنین توافقات مالی خودداری می کنند. اما هنوز کسی نمی داند که سرانجام بوئنگ چه خواهد کرد.

اما انچه مسلم هست ترکیش در خواست خسارت کرده است.برخی رسانه های ترکی نیز پیشتر اعلام کردند میزان خسارت براورد شده رقمی معادل ۱۲۰ تا ۲۲۵ میلیون دلار می باشد.

اخرین گزارش ها حاکی از ان است که از ماه مارس سال گذشته به دلیل مسائل ایمنی و همچنین سقوط دو فروند ۷۳۷ مکس در خطوط هوایی اندونزی و اتیوپی، این مدل هواپیما در سراسر جهان زمین گیر شده است. و بوئینگ همچنان ادعا می کند در پی رفع نقص ان می باشد.

یاد اور می شود بر اساس اخرین نظر سنجی ها، محبوب ترین مدل، بوئینگ ۷۳۷ است که از سال ۱۹۶۷ بیش از ۹،۶۰۰ مورد از این هواپیما ساخته شده است.

در حالی که خانواده ایرباس A320 از سال ۱۹۸۸ تاکنون ۷،۶۹۶ عضو داشته است. این دو هواپیمای تجاری بیشتر از همه شرکت های هواپیمایی در حال تولید هواپیما هستند.

 

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

17033مطلب نوشته است .Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393