وزیر امور اقتصادی و دارایی:صنعت بیمه باید میادین جدید و ظرفیت های سرمایه گذاری را کشف کند 


وزیر امور اقتصادی و دارایی:صنعت بیمه باید میادین جدید و ظرفیت های سرمایه گذاری را کشف کند

صنعت بیمه با سختی های بسیار از موانع و بحران های بسیاری عبور کرده و هم اکنون در فضایی امن و آرام به ارائه خدمات می پردازد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، دکتر فرهاد دژپسند که در آیین تکریم و معارفه مدیرعامل بیمه ایران سخن می گفت، با اعلام این مطلب افزود: صنعت بیمه کشور تاکنون میادین گوناگونی را گشوده است که طرح بیمه همگانی حوادث از مهمترین آنها به شمار می رود هر چند هنوز میدان های کشف نشده ای وجود دارد که باید در مسیر کشف آنها حرکت کنند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر رضایتمندی رییس جمهور و اعضای هیات دولت از عملکرد صنعت بیمه در خصوص پوشش خسارات طبیعی اخیر، خاطرنشان کرد: رییس جمهور در چند گفتگوی عمومی خود از خدمات صنعت بیمه قدردانی کرده که این امر نشانه توفیق دکتر سلیمانی و همکاران ایشان در بیمه مرکزی و همچنین فعالان این صنعت به شمار می رود.

دکتر دژپسند از ضرورت جذب سرمایه گذار در صنعت بیمه به عنوان یک استراتژی مهم یاد کرد و گفت: تحول سازمانی در صنعت بیمه و ارائه مدل های جدید برای جهش اقتصادی می تواند سرمایه گذاران را برای حضور بیشتر در صنعت بیمه ترغیب و تشویق کند.

وی ایجاد محیط امن و فضای آرام را لازمه توسعه صنعت بیمه دانست و اظهار داشت: خوشبختانه صنعت بیمه در بازار سرمایه نقش متمایزی دارد و باید با برنامه ریزی دقیق مسیر توسعه ای خود را هموارتر کرده و وسعت ببخشد.

 

وزیر امور اقتصادی و دارایی از شرکت بیمه ایران به عنوان یک سرمایه مهم ملی نام برد و با اشاره به قدمت شرکت بیمه ایران به ضرورت نوشوندگی این شرکت در راستای الگوسازی برای سایر شرکت های بیمه ای، تاکید کرد و افزود: بیمه ایران باید با تکیه بر نیروهای مبتکر در مسیر بالندگی و نوشدن قرار بگیرد و سهم خود را از بازار اقتصادی کشور افزایش بدهد.

سگفتنی است در آغاز این نشست ذکر نوحه ای برای شهادت سردار بزرگ سپاه اسلام، “شهید قاسم سلیمانی” قرائت شد و در همین راستا، وزیر امور اقتصادی و دارایی از سردار سلیمانی به عنوان دارنده مرتبه ارض و سما یاد کرد و با برشمردن گوشه هایی از عظمت ایشان، گفت: حیات و ممات سردار شهید سپهبد سلیمانی منشا خیر بوده و همچنان زمینه ساز خیر خواهد بود.

پیش از سخنان وزیر امور اقتصادی و دارایی، محمد رضایی مدیرعامل شرکت سهامی بیمه ایران استراتژی های دوازده گانه این شرکت را تشریح کرد و سپس محسن پورکیانی -مدیرعامل پیشین بیمه ایران- با قدردانی از وزیر اقتصاد، رییس کل بیمه مرکزی و کارکنان شرکت بیمه ایران، توفیق تیم جدید مدیریتی را از درگاه خداوند منان آرزو کرد.

گفتنی است در این مراسم دکترغلامرضا سلیمانی رییس کل بیمه مرکزی و اعضای هیات عامل، معاونان وزیر اقتصاد،دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران و جمعی از مدیران صنعت بیمه و کارکنان شرکت بیمه ایران حضور داشتند.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

17115مطلب نوشته است .Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393