کرونا به بیمارستان روانپزشکی امین‌آباد رسید 


کرونا به بیمارستان روانپزشکی امین‌آباد رسید

 

کرونا به بیمارستان روانپزشکی امین‌آباد رسیدمدیر روابط عمومی بیمارستان روانپزشکی رازی از چندین مورد ابتلا به کرونا در این بیمارستان خبر داد.

«رضا طهرانی‌زاده» مدیر روابط عمومی بیمارستان روانپزشکی رازی واقع در امین‌آباد در گفت‌وگو با ایلنا در ارتباط با شیوع کرونا ویروس در بیمارستان روانپزشکی رازی گفت: متاسفانه بیمارستان ما نیز چند مورد مبتلا به ویروس کرونا دارد. طبیعتا یک بیمارستان با ۱۰۰۰ بیمار و ۱۱۵۰ پرسنل حتما از شیوع چنین ویروسی متاثر می‌شود.

طهرانی‌زاده گفت: ایجاد بخش‌هایی ویژه برای نگهداری افراد مشکوک به منظور جلوگیری از انتشار ویروس از جمله تمهیداتی است که ما در بیمارستان رازی در نظر گرفته‌ایم. البته اگر افراد مشکوک یا مبتلا باشند، در بیمارستان رازی باقی نمی‌مانند و آن‌ها را به بیمارستان‌‌های معین منتقل می‌کنیم.

وی افزود: اگرچه چند مورد ابتلا داشتیم، ولی می‌توان گفت که وضعیت عادی در بیمارستان برقرار است و همکاران ما با تمهیداتی از ورود ویروس به داخل بیمارستان جلوگیری می‌کنند.

مدیر روابط عمومی بیمارستان روانپزشکی رازی، گفت: در این راستا ما مانند سایر استان‌ها در بدو ورود افراد به بیمارستان، میزان تب را اندازِگیری می‌کنیم، کسانی که علائم داشته باشند به بخش‌های اختصاصی مذکور وارد می‌شوند. در این بیمارستان پزشکان عفونی و متخصصان حضور دارند و امکان معاینه افراد مشکوک فراهم است. اگر افراد مشکوک شناسائی شوند، ضمن هماهنگی با بیمارستان‌های معین، توسط اورژانس ۱۱۵ بیماران به مراکز ارجاع داده می‌شوند.

وی افزود: طبق پروتکل وزارت بهداشت و همانگونه که در بیمارستان‌های دیگر روال است، ملاقات بیماران تا اطلاع‌ ثانوی ممنوع است. توصیه می‌کنیم خانواده‌ها برای ملاقات با بیماران اصرار نکنند، ماندن آن‌ها در خانه برای جامعه، خودشان و بیماران بهتر است و سلامت آن‌ها را تضمین می‌کند.

طهرانی‌زاده گفت: مضاف بر تمهیدات دیگر، مرخصی بیماران از بیمارستان را به حداقل رسانده‌ایم. بیماران صبر می‌کنند تا درمان آن‌ها کاملا انجام شود و پس از گذران دوره درمان مربوط به اعصاب و روان، بیمارستان را ترک کنند. ورود و خروج به بیمارستان امنیت بیماران را کاهش می‌دهد.

وی بیان کرد: همچنین بیماران با علائم را پذیرش نمی‌کنیم، اما منع پذیرش افرادی که علائم بیماری ندارند را نداریم. در واقع وزارت بهداشت پیرو شیوع بیماری به بیمارستان پروتکلی را ابلاغ کرده است که تمام توصیه‌های آن به دقت در بیمارستان انجام می‌شود. در حال حاضر، بیماران هم بالینی روانپزشکی و هم جسمی معاینه می‌شوند.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

16370مطلب نوشته است .Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393