مرگ دهها پرنده زینتی در مشهد به دلیل آتش سوزی 


مرگ دهها پرنده زینتی در مشهد به دلیل آتش سوزی

رییس ایستگاه ۴۴ سازمان آتش نشانی مشهد گفت: ده ها قطعه پرنده زینتی و قیمتی در پی آتش سوزی یک مغازه پرنده فروشی در خیابان توحید این شهر جان باختند.

سرآتشیار محمد حسین قیصری روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ظهر امروز در پی مشاهده خارج شدن دود غلیظ از داخل یک مغازه فروش پرندگان زینتی، آتش نشانان به محل حادثه در خیابان توحید اعزام شدند.

وی اضافه کرد: حریق داخل این مغازه ۲۵ متر مربعی به وقوع پیوسته بود و در ورودی این مکان نیز قفل بود که آتش نشانان پس از برش زدن قفل این مغازه و ورود به داخلآتش سوزی را مهار کردند.

رییس ایستگاه ۴۴ سازمان آتش نشانی مشهد گفت: بر اثر این آتش‌سوزی ده‌ها قطعه پرنده زینتی و قیمتی بر اثر استنشاق دود دچار خفگی شده‌ بودند که آتش نشانان با تهویه مکان و تخلیه دود سمی ایجاد شده تعدادی از پرندگان زنده را از این مکان خارج کردند.

قیصری افزود: مالک مغازه برای گرم نگه داشتن محیط پرندگان از بخاری گازی بدون دودکش استفاده کرده بوده که به دلیل نامشخصی این پرنده فروشی دچار آتش سوزی شده و دود ناشی از این حریق در همان دقایق اولیه موجب تلف شدن تعداد زیادی از پرندگان زینتی و قیمتی شد.

وی ادامه داد: تحقیقات بیشتر در خصوص این آتش سوزی و میزان دقیق خسارات وارده توسط کارشناسان مربوطه در دست بررسی است.

هزار و ۳۰۰ آتش‌نشان در ۵۰ ایستگاه در کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد خدمت رسانی می‌کنند.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

17111مطلب نوشته است .Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393