مهمترین اخبار از کردستان 


مهمترین اخبار از کردستان

اعتراف به ۴۷فقره سرقت

 

گروه استان ها – کردستان – فرمانده انتظامی استان از دستگیری ۲ سارق و اعتراف آنان به ۴۷ فقره انواع سرقت در سنندج خبر داد.

به گزارش طوفان نیوز ،سردار “علی آزادی” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس با اعلام این خبرگفت : در پی وقوع چندین فقره سرقت از منازل و خانه باغ های اطراف شهر سنندج مراتب شناسایی و دستگیری عوامل سرقت به صورت ویژه در دستور کار ماموران اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی گفت: بررسی های مقدماتی ماموران نشان داد سارقان با روش های مختلف سرقت مانند توپی زنی و بالکن روی، وارد منازل شهروندان شده و اقدام به سرقت وسایل و اشیاء گرانقیمت می کردند.

این مقام ارشد انتظامی استان ادامه داد: با انجام مراقبت های نامحسوس و استفاده از بانک اطلاعاتی سارقان سابقه دار، ۲سارق حرفه ای و سابقه دار منزل حین سرقت توسط ماموران دستگیر و برای انجام تحقیقات به کلانتری منتقل شدند.

سردار آزادی یادآور شد: در تحقیقات تخصصی به عمل آمده و با ارائه شواهد و مستندات از سوی ماموران متهمان چاره ای جز بیان حقیقت نداشتند و به ۴۷ فقره منزل، خانه باغ و کیف بازکنی از شهروندان سنندجی اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی کردستان با بیان اینکه با تلاش ماموران از تعدادی از صحنه های سرقت بازسازی صحنه صورت گرفت خاطر نشان کرد: در این عملیات یک مالخر نیز دستگیر و مقادیر زیادی اموال مسروقه از مخفیگاه متهم نیز کشف شد.

گفتنی است متهمان پس از انجام تحقیقات با تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

 

 

دستگیری ۵ نفرارازل واوباش در مرز باشماق مریوان

 

گروه استان ها – کردستان – فرمانده انتظامی مریوان از دستگیری ۵ نفر ارازل واوباش در مرز باشماق خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “علیرضا صفری” در بیان جزییات این خبر اظهار داشت:باتوجه به تماس چند نفر از رانندگان خودروهای ترانزیتی در مرز باشماق باسامانه پلیسی ۱۱۰ مبنی بر ایجاد مزاحمت و درخواست وجه از رانندگان به بهانه های مختلف توسط افرادی ناشناس سریعاً مراتب در دستور کار پلیس قرار گرفت .

وی گفت: ماموران با تشکیل تیم های ویژه عملیاتی، با انجام یک سری اقدامات اطلاعاتی و فنی موفق شدند،متهمان که از افراد شرور و سابقه دار بوده ، شناسایی کنند.

سرهنگ صفری افزود: ماموران با هماهنگی مرجع قضائی در عملیاتی ضربتی متهمان را که با ۲ دستگاه خودروی سواری و سلاح سرد و شمشیرهمراه داشتند دستگیر کردند .

فرمانده انتظامی مریوان در پایان با بیان این  که خط قرمز پلیس ناامنی وسلب آسایش هموطنان میباشد ، خاطرنشان کرد: متهمان پس ار تشکیل پرونده تحویل مرجع قضائی شده و خودروی آنان توقیف و روانه پارکینگ شد.

کشف ۲هزارو ۶۰۰عدد کلاه خارجی قاچاق در بیجار

 

گروه استان ها – کردستان – فرمانده انتظامی بیجارازتوقیف یک دستگاه پراید حامل ۲ هزار و ۶۰۰ عدد کلاه خارجی و سشوار قاچاق به ارزش ۴۰۰ میلیونی خبر داد.

سرهنگ”محمدصادق پیروزی” درگفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: ماموران یگان امداد این شهرستان در راستای طرح مبارزه با کالای قاچاق، به یک دستگاه خودرو پراید در محور دیواندره به بیجار مشکوک و آن را متوقف کردند.

وی افزود: در بازرسی از خودروی مورد نظر تعداد ۲ هزار و ۶۰۰ عدد کلاه خارجی و ۶ دستگاه سشوار خارجی قاچاق کشف شد.

فرمانده انتظامی بیجار با اشاره به تشکیل پرونده و ارسال به مراجع قضائی تصریح کرد: ارزش کالاهای قاچاق کشف شده برابر اعلام نظر کارشناسان بیش از ۴۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.

کلاهبرداری با چک پول های جعلی در سقز

گروه استان ها- کردستان – فرمانده انتظامی شهرستان سقز ازدستگیری عامل کلاهبرداری و کشف ۴۱ برگ چک پول جعلی توسط ماموران کلانتری ۱۱ خبرداد.

 

سرهنگ “حمید رضایی” در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس ، در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی گزارش و شکایت های تعدادی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری و اخاذی با چک پول های جعلی توسط فردی ناشناس از افراد مسن و کم سواد ، بررسی موضوع بصورت ویژه در دستور کار ماموران دایره تجسس کلانتری ۱۱ سقز قرار گرفت.

وی بیان داشت: ماموران دایره تجسس کلانتری ۱۱ با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی ، متهم را حین کلاهبرداری با چک پول جعلی دریکی از میادین شهر  دستگیر کردند .

سرهنگ رضایی افزود: در بازرسی ماموران پلیس از متهم ، تعداد ۴۱برگ چک پول جعلی به مبلغ ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال کشف شد.

وی گفت: این فرد شیاد در پوشش خیرخواهانه ، افراد مسن و بی سواد را برای کلاهبرداری انتخاب می کرد و با هدیه کردن یک برگ چک پول به آنها و جلب اطمینان آنها ، چک پول های جعلی خود با پول رایج این افراد عوض کرده و بلافاصله محل را ترک می کرد.

سرهنگ رضایی با اشاره به اینکه متهم دستگیر شده دارای ۱۶ فقره سابقه جعل و کلاهبرداری بود ، گفت: متهم به ۴ فقره کلاهبرداری با چک پول های جعلی در شهر سقز اعتراف کرد که پرونده قضایی در این رابطه تشکیل و بهمراه متهم به دادسرا ارسال که متهم با صدور قرار وثیقه ۲ میلیارد ریالی تحویل زندان مرکزی سقز شد.

فرمانده انتظامی شهرستان سقز در خاتمه با تاکید بر ضرورت توجه بیشتر خانواده ها به سالمندان گفت: شیادان با کمین و شناسایی افراد کهنسال به بهانه های مختلف به آنان نزدیک شده و در یک فرصت مناسب اقدام به کلاهبرداری یا سرقت طلاجات و وجوه نقد آنان می کنند و متواری می شوند .

فراخوان مشمولان متولد سال ۱۳۸۱ برای تعیین تکلیف وضعیت خدمت سربازی در کردستان

گروه استان ها – کردستان – معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان گفت : کلیه مشمولان غایب و غیر غایب متولد سال های ۱۳۵۵ تا ۱۳۸۱ می بایست مطابق قوانین و مقررات خدمت وظیفه عمومی وضعیت خدمتی خود را تعیین تکلیف کنند.

سرهنگ ” علی مجیدی ” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس گفت : کلیه مشمولان غایب و غیر غایب متولد سال های ۱۳۵۵ تا ۱۳۸۱ می بایست مطابق قوانین و مقررات خدمت وظیفه عمومی وضعیت خدمتی خود را تعیین تکلیف کنند.

وی گفت : افرادی که قبل از سن مشمولیت ترک تحصیل کرده و یا فارغ التحصیل شده اند،با ورود به سن مشمولیت (۱۸ سال تمام) ،۶ ماه مهلت دارند تا وضعیت خدمتی خود را مشخص کنند.

این مقام انتظامی در ادامه افزود: دانش آموزان،دانشجویان و طلاب علوم دینی مشمول که دارای معافیت تحصیلی بوده و برابر سقف سنوات تحصیلی تعیین شده،مشغول به تحصیل هستند در صورت ترک تحصیل،انصراف،اخراج و یا فراغت از تحصیل،حداکثر به مدت یکسال مهلت معرفی خواهند داشت.

سرهنگ مجیدی تاکید کرد: متعهدین خدمت در نیروهای مسلح یا دستگاه های دولتی که قبل از اتمام تعهد،به هر دلیل شرایط ادامه خدمت را ندارند،از تاریخ انصراف از تعهد ،حداکثر به مدت ۶ ماه مهلت داشته تا با مراجعه به دفاتر(پلیس+۱۰) برای ادامه خدمت دوره ضرورت اقدام کنند.

به گفته وی ، مشمولان دارای معافیت موقت پزشکی یا کفالت،پس از انقضاء مدت اعتبار معافیت موقت می بایست ظرف مدت یک ماه برای رسیدگی مجدد به وضعیت خدمتی خود به دفاتر مذکور مراجعه کنند.

این مقام انتظامی استان همچنین گفت : مشمولانی که در مهلت تعیین شده وضعیت خدمتی خود را مشخص نکنند وارد غیبت شده و برابر ماده ۱۰ قانون خدمت وظیفه عمومی ، با محرومیت های اجتماعی از جمله عدم استخدام،عدم امکان دریافت وام ،عدم دریافت مستمری از سازمان های دولتی و وابسته و نهادهای قانونی،عدم صدور پروانه کسب و … مواجه خواهند شد.

لازم به ذکر است:طبق ماده ۵۸ قانون خدمت وظیفه عمومی،مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان در زمان صلح تا ۳ ماه باشد،۹۰ روزاضافه خدمت و چنانچه مدت غیبت اولیه آنان در زمان صلح بیشتر از ۳ ماه باشد تا۱۸۰ روز اضافه خدمت خواهند داشت.

گفتنی است،مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان بیش از یکسال می باشد،علاوه بر ۶ ماه اضافه خدمت،مشمول فراری نیز محسوب شده و به مراجع صالح قضائی معرفی می شوند.

 

کشف لوازم خانگی قاچاق دربانه

گروه استان ها _کردستان _ فرمانده انتظامی بانه از کشف لوازم خانگی قاچاق در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ “رسول کرمی چگینی ” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: در پی کنترل خودرو های عبوری در محور “بانه به سقز” ماموران موفق به توقیف یک دستگاه خودروی وانت  و کشف مقادیری لوازم خانگی قاچاق شدند .

وی تصریح کرد: در بازرسی از خودروی ۸۵۵ عدد انواع لوازم خانگی قاچاق فاقد مجوز گمرکی کشف شد.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه ارزش محموله کشف شده توسط کارشناسان ۵۰۰ میلیون ریال اعلام شده، بیان داشت: در این خصوص یک نفر دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شد.

فرمانده انتظامی بانه در پایان خاطر نشان کرد: هر گونه فعالیت در خصوص کالای قاچاق زمینه رکود اقتصادی و افزایش تورم را فراهم می کند که نیروی انتظامی با مشارکت مردمی با اینگونه افراد برخورد قاطع و قانونی می کند.

 

کشف ۱۸هزارلیتر سوخت قاچاق در مریوان

 

گروه استان ها- کردستان – فرمانده انتظامی مریوان از کشف ۱۸ هزار لیتر سوخت قاچاق در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “علیرضا صفری” در تشریح جزئیات این خبر گفت:  ماموران انتظامی شهرستان مریوان در راستای طرح عملیاتی مبارزه با قاچاق کالا با محوریت قاچاق فرآورده های نفتی موفق به شناسایی یک دستگاه تانکر حامل سوخت قاچاق در یکی از تیر پارک های مرز باشماق شدند.وی اظهار داشت : با هماهنگی مراجع قضائی ودر بازرسی از خودروی مورد نظر بیش از ۱۸هزار لیتر سوخت قاچاق کشف شد.

فرمانده انتظامی مریوان با بیان اینکه ارزش این مقدار سوخت قاچاق برابر اعلام کارشناسان بیش از ۷۰۰میلیون ریال برآورد شده است خاطر نشان کرد : در همین راستا پرونده تشکیل و راننده خودرو برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع ذیصلاح شد.

وی در پایان از شهروندان خواست، در صورت اطلاع از فعالیت قاچاقچیان سوخت، موضوع را از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس گزارش کنند.

 

کشف بیش از یک کیلو گرم تریاک در سقز

گروه استان ها – کردستان – فرمانده انتظامی شهرستان سقز از کشف یک کیلو و ۹۰۰ گرم تریاک و دستگیری یک سوداگر مرگ در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ “حمید رضایی” در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس ، در تشریح این خبر بیان داشت : در پی کسب خبری در خصوص انتقال یک محموله مواد مخدر از استان های همجوار به شهرستان سقز بلافاصله اکیپ عملیاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان به محور “سقز – دیواندره” اعزام شدند.

وی افزود: پس از ساعت ها کار اطلاعاتی یکدستگاه خودرو سواری پژو ۴۰۵ متعلق به سوداگر مرگ شناسایی و با یک اقدام به موقع پلیس متوقف و سرنشین آن دستگیر شد.

سرهنگ رضایی گفت:  در بازرسی پلیس از خودروی سوداگر مرگ مقدار یک کیلو و ۹۰۰ گرم مواد مخدر تریاک که به طرز ماهرانه ای جاساز شده بود ، کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان سقز در خاتمه با اشاره به مبارزه بی امان و خستگی ناپذیر پلیس با قاچاقچیان مواد افیونی که سلامت جامعه را هدف گرفته اند از خانواده ها به عنوان حامیان نیروی انتظامی خواست در صورت اطلاع از فعالیت های قاچاقچیان مواد مخدر ، پلیس را از طریق سامانه ۱۱۰ در جریان قرار دهند تا در کمترین زمان ممکن رسیدگی شود.

کشف بیش از ۲ کیلو و ۸۰۰ گرم مواد مخدردرکامیاران

گروه استان ها – کردستان- فرمانده انتظامی کامیاران از کشف ۲ کیلو و۸۰۰ گرم مواد مخدر ازنوع تریاک طی یک عملیات خبرداد.

سرهنگ “صیدعلی صفری” در گفتگو با خبرگزاری پلیس گفت: با اشراف اطلاعاتی ماموران کلانتری ۱۱، یکی از عوامل اصلی تهیه و توزیع مواد مخدر در یکی از مناطق روستایی شهرستان شناسایی شد.

وی افزود: با هماهنگی مراجع قضائی ورعایت حقوق شهروندی دربازرسی ازمنزل وی مقدار ۲ کیلو و۸۰۰ گرم تریاک  و ۵ گرم سوخته تریاک کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان کامیاران با اشاره به دستگیری ۱ نفر در این خصوص خاطرنشان کرد: متهم با تشکیل پرونده قضایی تحویل مراجع قانونی شد.

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

17111مطلب نوشته است .Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393