شهروندان برای پیشگیری از هک شدن گوشی های هوشمند از بازکردن لینکهای موجود در ایمیل های ناشناس خودداری کنند 


شهروندان برای پیشگیری از هک شدن گوشی های هوشمند از بازکردن لینکهای موجود در ایمیل های ناشناس خودداری کنند

 

گروه استان ها – کردستان – معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استانگفت: شهروندان برای پیشگیری از هک شدن گوشی های هوشمند از بازکردنلینک های موجود در ایمیل های ناشناس خودداری کنند.

سرهنگ “امیرهوشنگ حیدریان “در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس،گفت: امروزه استفاده از گوشی هوشمند برای بسیاری از افراد به یکی ازضروریات زندگی تبدیل شده است .

 

وی با تاکید بر اینکه در کنار استفاده درست از این وسیله ، حفاظت ازاطلاعات خصوصی در آن مورد تاکید است گفت: خوشبختانه امنیت گوشیهای هوشمند به حد قابل قبولی رسیده و افراد  با چند اقدام ساده می توانندامنیت گوشی های هوشمند خود را در مقابل نفوذ هکرها بالا ببرند.

این مقام انتظامی ادامه داد: با توجه به اینکه سرعت انتشار اطلاعات و اخباردر فضای مجازی یکی از نکات مثبت در این حوزه می باشد و کاربرد هایفراوان و فرصت های بسیار خوبی برای بشریت ایجاد کرده است اما شیوهاستفاده از آن حایز اهمیت فراوانی است که بایستی یاد بگیریم که چطور ازآن استفاده کنیم.

وی تاکید کرد: فرهنگ استفاده از فضای مجازی باید آموزش داده شود تاازاین فضا به درستی و به خوبی استفاده شود.

سرهنگ حیدریان با تاکیدبراینکه یکی از ابزارهای استفاده در این رابطهگوشی های همراه هوشمند هستدافزود:  این گوشی ها با توجه به قابلیتهایی که دارند بایستی از طریق مردم و خانواده ها هوشمندانه استفاده بشودو توصیه ما این هست که در این زمینه از هر سایتی دانلود صورت نگیرد.

به گفته وی  با هک کردن گوشی، اختیار گوشی به دست هکر می افتد یعنیمالک گوشی ما نیستیم و تمام اطلاعات حاوی گوشی اعم از عکس  و فیلمخانوادگی، لیست مخاطبین و هر انچه که در گوشی داریم به راحتی دراختیار فرد هکر قرار می گیرد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان بهترین روش ها برای جلوگیری ازهک شدن گوشی های هوشمند را در باز نکردن لینک های موجود در ایمیلهای ناشناس، عدم استفاده از بازی ها و اپلیکیشن های موجود در منابع غیرمعتبر، حفاظت از اطلاعات مکانی و شخصی وای فای و خاموش نگه داشتنبلوتوث عنوان کرد و گفت : با توجه به عکس برداری و فیلمبرداری توسط افراددر تمامی شرایط و انتشار آن در فضای مجازی متاسفانه پرونده هایی درپلیس فتا وجوددارد که در مجموع نشان دهنده آن هست که نسبت به اینموضوع آسیب های فراوانی وجود دارد.

وی به شهروندان توصیه کرد: هرگز اطلاعات مالی خود را بر روی تلفن همراهخود ذخیره نکنند چون ممکن است گوشی مفقود یا ربوده شود و از اطلاعاتدرون آن سوء استفاده شود.

سرهنگ حیدریان با تاکید بر استفاده از آنتی ویروس یا ابزارهای اسکن درگوشی های تلفن همراه تصریح کرد: استفاده از آنتی ویروس قدرتمند و مفیددر عین یک ضرورت یک گام مهم و اساسی در حفظ اطلاعات محسوب میشود پس ضرورت دارد هر چه سریعتر برای نصب یک آنتی ویروس قوی اقدامکنید.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان در پایان از شهروندان خواست، آخرین آموزش های لازم و هشدارهای سایبری را از طریق پل ارتباطی بهسایت پلیس فتا دریافت کنند ضمن آن که در صورت مواجهه با موارد مشکوکآن را از طریق سایت پلیس فتا به بخش مرکز فوریت های سایبری بخشگزارشات مردمی اعلام کنند.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

17115مطلب نوشته است .Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393