کیفیت ناسالم هوای پایتخت / بیماران قلبی و ریوی از خانه خارج نشوند 


کیفیت ناسالم هوای پایتخت / بیماران قلبی و ریوی از خانه خارج نشوند

کیفیت هوای پایتخت امروز، از لحاظ غلظت آلایندگی ازن با شاخص ۱۳۹ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس از جمله بیماران قلبی، ریوی، سالمندان، کودکان و زنان باردار است.

شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ٢.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۹ امروز بر روی شاخص ۱۳۱ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۷۶، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۸۴ و منواکسید کربن با شاخص ۲۱ بوده است.

بر این اساس، ایستگاه‌های پارک شکوفه در منطقه۱۴ با شاخص ١۵۳، شهرداری منطقه ۲۱ با شاخص ۱۵۲ و شهرک چشمه در منطقه ۲۲ با شاخص ۱۳۵ طی ۲۴ ساعت گذشته بیشترین آلایندگی شرایط ناسالم برای گروه های حساس را نشان می دهند.

همچنین ایستگاه‌های گلبرگ در منطقه ۸ با شاخص ۸۵، پارک رازی در منطقه ۱۱ با شاخص ۸۷ و شهرداری منطقه ۲۱ با شاخص ۹۲ در همین مدت با کمترین آلایندگی، در شرایط سالم بودند.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ٧٨ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۱۴ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس به ثبت رسیده است.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

17111مطلب نوشته است .Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393