واکسن کرونا را ساختیم و به دخترم تزریق شد 


واکسن کرونا را ساختیم و به دخترم تزریق شد

روسیه نخستین کشوری است که واکسن کرونا را ساخته است؛ اما ناظران جهانی درباره ایمنی پایدار این واکسن ساخته شده، تردیدهایی دارند.

“ولادیمیر پوتین” رییس فدراسیون روسیه صبح امروز خبر از ثبت نخستین واکسن کرونا در جهان در کشورش داد.

به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری “اسپوتنیک” روسیه، پوتین در یک سخنرانی تلویزیونی از ثبت رسمی نخستین واکسن علیه ویروس کرونا در کشورش خبر داد و مدعی شد این واکسن در بدن افراد “ایمنی پایداری” علیه ویروس ایجاد می‌کند.

رییس فدراسیون روسیه همچنین گفت یکی از دخترانش این واکسن را تزریق کرده است. او گفت:” امروز صبح برای نخستین بار در جهان، واکسن ویروس کرونا در روسیه به ثبت رسید.”

پوتین با قدردانی از زحمات تیم تحقیقاتی واکسن کرونا در کشورش، ساخت واکسن را قدمی مهم در مبارزه جهانی علیه ویروس کرونا توصیف کرد.

نام واکسن تولیدی روسی” اسپوتنیک وی” است.

قرار است روسیه از ابتدای ماه آتی میلادی تولید انبوه این واکسن را آغاز کند و تا ژانویه سال ۲۰۲۱ (دی ماه ۱۳۹۹) میلیون‌ها “دُز” از واکسن تولیدی روسیه در برای واکسیناسیون دردسترش همگان خواهد بود.

واکسن ساخت روسیه در موسسه “تحقیقاتی گامالیا” با همکاری وزارت دفاع روسیه تولید شده است.

تولید سریع این واکسن در شرایطی که دیگر پروژه‌های تولیدی واکسن در جهان در فازهای نهایی آزمایش‌های بالینی قرار دارد، شک و تردیدهایی را درباره ایمنی پایدار آن ایجاد کرده است؛ اما مقامات بهداشتی روسیه مدعی‌اند واکسن تولیدی آنها ایمنی پایداری در بدن افراد واکسینه شده پدید می‌آورد.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

17037مطلب نوشته است .Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393