کرونا روی گوشت و مرغ منجمد ۳ هفته باقی می‌ماند 


کرونا روی گوشت و مرغ منجمد ۳ هفته باقی می‌ماند

مطالعات جدید نشان می‌دهد که ویروس کرونا قادر است روی گوشت و مرغ منجمد تا ۳ هفته باقی بماند.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از سان، دانشمندان هشدار دادند که غذای آلوده می‌تواند مردم را مبتلا کند.

محققان برای تائید این موضوع بخش‌هایی از گوشت و مرغ منجمد را با ویروس کرونا آلوده کرده و آن را برای مدتی نگهداری کرده‌‌اند تا متوجه شوند کرونا در مواد غذایی منجمد باقی می‌ماند یا نه؟ محققان متوجه شدند که ویروس کرونا پس از ۲۱ روز هنوز روی گوشت‌های منجمد باقی مانده است.

با دریافت این داده‌ها دانشمندان هشدار دادند که این موضوع می‌تواند تائید کند که چه طور کرونا از طریق مواد غذایی قادر است به دیگر کشورها منتقل شود.

به تازگی با شیوع مجدد کرونا در ویتنام و نیوزلند پس از چند ماه که هیچ موردی دیده نشده بود دوباره این بیماری در این دو کشور شیوع یافته و این یافته‌ها می‌تواند علت اصلی بروز مجدد بیماری را پاسخ دهد.

به عبارتی واردات بسته‌های مواد غذایی آلوده می‌تواند منبع مهمی از شیوع دوباره ویروس کرونا در کشورها باشد.

این در حالی است که بازار بین المللی غذا بسیار گسترده است و این موضوع می‌تواند رویدادهای غیر مترقبه‌‌ای را به همراه داشته باشد.

پروفسور «جیمز وود» دامپزشک دانشگاه کمبریج در این باره به روزنامه تلگراف گفت: باید توجه داشت با در دست داشتن این یافته‌ها کارگران کارخانه‌های مواد غذایی باید بسیار هوشیار باشند تا در صورت آلوده بودن گوشت و مواد غذایی به بیماری آلوده نشوند و بسیار مهم است تا میزان سلامت و آلودگی بسته‌های مواد غذایی برای واردات و صادرات مورد بررسی بیشتری قرار بگیرد.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

17037مطلب نوشته است .Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393