قیمت تمام شده مسکن ملی پرند اعلام شد 


قیمت تمام شده مسکن ملی پرند اعلام شد

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند گفت: قیمت هر متر مسکن ملی در پرند حداکثر ۳ میلیون تومان خواهد بود.

به گزارش ایلنا، محسن وطن‌خواهی در نشست خبری امروز با بیان اینکه از ۹۵ هزار و ۷۰۰ واحد مسکن مهر پرند تا حدود بیش از ۷۷ هزار واحد به متقاضیان تحویل شده است، گفت: ۵ هزار واحد مسکن مهر با دستور و موافقت وزیر راه وشهرسازی و براساس دستورالعمل مربوطه با ارتقای استانداردها به مسکن اقدام ملی تبدیل می شود.

وی ادامه داد:این ۵ هزار واحد در مرحله جانمایی زمین و فنداسیون بوده اند و قرار نیست مسکن مهر ساخته شده را در غالب مسکن ملی به مردم تحویل دهیم.

وطن خواهی با بیان اینکه ۲۷۰۰ واحد مسکن مهر در پرند دارای مشکلات حقوقی است که عمده آن مربوط به تعاونی‌های دو جانبه است،گفت: بخش عمده ۱۰ هزار و ۷۰۰ واحد باقی‌مانده نیز تا پایان آبان‌ماه تکمیل خواهد شد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند افزود: سهمیه پرند از طرح اقدام ملی مسکن ۲۵ هزار واحد است که هزار و ۳۰۰ واحد از این تعداد در روزهای آینده و دو هزار و ۵۰۰ واحد نیز  تا قبل از پایان سال جاری افتتاح خواهد شد همچنین ۷ هزار و ۶۰۰ واحد مسکن ملی در دست ساخت داریم . ۱۲ هزار واحد باقی مانده که از این تعداد ۴ هزار واحد به زودی کلنگ زنی می شود.

وی با بیان اینکه ۳۳ هزار نفر در سایت مسکن ملی برای خرید خانه در این منطقه ثبت نام کرده اند گفت: این تعداد پالایش خواهند شد و بیشتر از ظرفیت منطقه ثبت نام انجام شده است و تا کنون ۱۶ هزار نفر را تایید و به بانک ها معرفی کرده ایم. همچنین چیزی حدود ۱۰۰۰ نفر هم آورده اولیه را واریز کرده اند.

وطن خواهی با اشاره به حمایت های دولتی از مسکن مهر پرند گفت: ۶۰۰ میلیارد تومان از منابع داخلی خود شرکت عمران به مسکن مهر پرند تزریق می شود و مردم پس از اسکان در واحدها به تدریج این پول را پس می دهند. همچنین وام ۳۵۰ میلیارد تومانی به تکمیل مسکن مهر پرند اختصاص می یابد که که به زودی ۱۰۰ میلیارد تومان آن در اختیار قرار می گیرد و با این تامین اعتبارات،پیمانکاران از دو شیفت کاری به سه شیفت کار می رسند.

مدیرعامل شرکت عمران شهر پرند با اشاره به قیمت مسکن ملی در پرند گفت: با وجود افزایش قیمت ها تمام تلاش ما این است که قیمت این واحدها را بین ۲٫۵ تا ۳ میلیون تومان در هر متر نگه داریم این در حالی است که هر متر مربع خانه های شخصی ساز در پرند بین ۸ تا ۱۱ میلیون تومان به فروش می رسند.

وی ادامه داد: در حال حاضر قیمت زمین در پرند متری ۶ میلیون تومان است که ما در مسکن ملی یک ششم آن را حساب می کنیم تا قیمت تمام شده را کاهش دهیم.

وطن خواهی درباره تعداد واحدهای خالی در مسکن مهر پرند گفت: از ۷۷ هزار واحد تحویل شده در حال حاضر ۱۰ درصد این واحدها خالی از سکنه هستند.

 

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

17081مطلب نوشته است .Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393