ضرورت بازگشایی مرزهای ایران و ترکیه 


ضرورت بازگشایی مرزهای ایران و ترکیه

پس از گذشت شش ماه و اندی از شیوع ویروس مرگبار کرونا ،ظاهرا این میهمان ناخوانده قصد رفتن ندارد وبه  گفته اکثر پزشکان  باامدن فصل پاییز این ابیماری شیوع گسترده تری پیدا خواهد کرد و بسیاری از کشورها همچنان مرزهای خود را به دلیل این بیماری هنوز کامل باز گشایی نکرده اند.

به گزارش   طوفان نیوز از  مرکز خدمات ترکیه ،ترکیه و ایران نیزاز این قاعده مستثنی نیستند و همزمان با شیوع ویروس کرونا بسته شدند و این در حالی است که طبق وعده های قبلی قرار بود  مرز هوایی دو کشور از ابتدای ماه آگوست برابر با ۱۱ مردادماه باز شود، اما این تاریخ پس از چندبار تغییر، به ۱۱ مهرماه موکول شد و هنوزهم معلوم نیست که باز گشایی شوند و همانطور که می دانید این موضوع زندگی بسیاری از مردم را تحت الشعاع قرار داده چرا که بسیاری برای کار و تجارت مجبور به سفر کردن به این کشور هستند و به گفته بسیاری از کارشناسان اگر قرارباشد این ویروس فعلا میهمان دنیا باشد بهتر است با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی مرز ها بازگشایی شوند تا مردم بیشتر از این با مشکل روبرو نشوند.

در این راستا رییس انجمن دفاتر مسافرت هوایی و جهانگردی ایران چند روز پیش گفته بود : بسته بودن مرزی مثل ترکیه فقط به گران‌تر شدن پروازهای این مسیر دامن زده است. نه تنها ایرلاین خارجی، بلکه شرکت‌های هواپیمایی داخلی که گاهی در مسیر ترکیه پرواز دارند، بلیت‌ها را گران کرده‌اند، قیمت پرواز با شرکت هواپیمایی ایرانی برای مسیر یک‌طرفه استانبول ـ تهران به ۱۰ میلیون تومان هم رسیده است.

رییس سازمان هواپمایی کشور  هم از مردم فقط خواسته که فعلا بلیت پروازهای ترکیه را نخرند و از ورود وزارت امور خارجه به این پرونده و حل مشکل پروازهای این مسیر خبر داده است .

ناگفته نماند انحصاری شدن پرواز به استانبول توسط ایر لاینهای  قطری انهم با هزینه های سرسام اور اعتراض‌های بسیاری را برانگیخته است و امیدوارم مسولان دو کشورهر چه زودتر به این موضوع مهم رسیدگی کنند.

بنابر این با توجه به  افزایش امار  به  مبتلایان ویروس کرونا در دو کشور و افزایش نرخ ارز مشخص است که این ویروس قصد ترک کردن دنیا را فعلا ندارد .

به گزارش خبر نگار ما  از برخی خبر گزاری های رسمی ، حرمت‌الله رفیعی ـ رییس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات هوایی و جهانگردی به تازگی اعلام کرده: اگر مرز ایران و ترکیه همچنان بسته بماند جز ادامه گرانی بلیت پروازهای این مسیر و عقب ماندن مردم از امورات زندگی‌شان، اتفاق دیگری نخواهد افتاد.

به گفته وی این بیماری واقعا ناشناخته است و تشخیص درستی از این ویروس و بیماری وجود ندارد و به نظر می‌رسد مهمان دائمی باشد و باید مثل بیماری‌های دیگر همچون آنفلوآنزا با آن کنار بیاییم. با این وضع اگر فکر می‌کنیم باید مرزها را بسته نگه داریم تا از مرگ میلیون‌ها انسان جلوگیری شود اشتباه کرده‌ایم؛ این کار فقط اقتصاد کشور را فلج می‌کند. قاعدتا مرزها باید زودتر باز شود تا امورات مردم بچرخد.

لذا  اگر مرزها باز نشود این اتفاق می‌افتد که یک ایرلاین که در آذر و دی‌ماه سال گذشته بلیت مسیر تهران ـ استانبول را یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می‌فروختند حالا قیمت ها را افزایش دهند.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

17037مطلب نوشته است .Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393