اخبار بانک ملی 


اخبار بانک ملی

 

تشریح اقدامات کمیته پدافند غیرعامل بانک ملی ایران در مبارزه با کرونا از زبان عضو هیات مدیره

عضو هیات مدیره و رئیس کمیته پدافند غیرعامل بانک ملی ایران ضمن تشریح اهداف و برنامه های سال ۹۹ این کمیته گفت: در بحث کرونا و مبارزه با این بیماری، تک تک واحدهای بانک ملی ایران از روزهای ابتدای شیوع، به یک پایگاه فرهنگ سازی تبدیل شدند و اقدامات بانک در این زمینه بی نظیر بوده است.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، عباس شفیعی در بیستمین جلسه کمیته پدافند غیرعامل، امور ایمنی و مدیریت بحران بانک ملی ایران که امروز با حضور اعضای این کمیته برگزار شد، گفت: پدافند غیرعامل یک حوزه وسیع و عملیاتی است و برخی اقدامات بانک در بحث مبارزه با کرونا همانند تفکیک فضا در شعب برای نخستین بار در کشور انجام شد که امروز شاهد این چنین اقدامات در سایر بانک ها و حتی اصناف هستیم.

وی با بیان اینکه در بحث پویش حمایت از خانوارهای آسیب دیده از کرونا نیز بانک رقم قابل توجهی را اختصاص داد، تصریح کرد: در بخش زیرساخت های نرم افزاری و سخت افزاری و فناوری اطلاعات هم اقدامات مطلوبی صورت گرفت به طوری که در بحث ثبت نام از متقاضیان خرید دارا یکم، بیشترین میزان ثبت نام در نظام بانکی متعلق به بانک ملی ایران بود که به صورت کاملا غیرحضوری و بدون حضور مردم در شعب انجام شد.

معاون پشتیبانی بانک ملی ایران برگزاری مانور قطع اینترنت در سال گذشته و مانور قطع برق در سال جاری را از دیگر اقدامات کمیته پدافند غیرعامل عنوان کرد که در زمان اجرای این مانورها، خدمات رسانی واحدها بدون هیچ گونه خللی انجام شده است و این امر بیانگر ظرفیت و سطح آمادگی بالای بانک است.

حسین صابری رئیس اداره کل حفاظت فیزیکی و فنی و دبیر کمیته پدافند غیرعامل بانک نیز ضمن بررسی عملکرد کارگروه و اقدامات ارزشمند انجام شده این کمیته گفت: با اوج گیری شیوع بیماری کرونا آخرین وضعیت واحدها و شعب بانک در استان ها بررسی و امکانات و توانمندی های بانک ارزیابی شد.

وی افزود: همراهی با رزمایش کمک مومنانه در حمایت از خانوارهای نیازمند، ارایه تسهیلات به واحدهای تولیدی فعال در زمینه تهیه اقلام بهداشتی مبارزه با کرونا، اجرای پروتکل های بهداشتی در شعب و ادارات مرکزی، به حداقل رساندن و… از جمله اقدامات انجام شده در این کمیته بوده است.

در این نشست نمایندگان و اعضا کمیته پدافند غیرعامل، امور ایمنی و مدیریت بحران بانک به ارایه عملکرد و تشریح برنامه های خود پرداختند.

در پایان نیز ضمن بازدید از شعبه مرکزی بانک، آخرین الزامات رعایت پروتکل های بهداشتی در شعب مورد بررسی قرار گرفت.

 

تقدیر بانک مرکزی از حضور موثر بانک ملی ایران در کنترل بازار ارز

معاون ارزی بانک مرکزی از فعالیت های موثر بانک ملی ایران در کنترل و تنظیم بازار ارز تقدیر کرد.

تقدیر بانک مرکزی از حضور موثر بانک ملی ایران در کنترل بازار ارز

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، دکتر غلامرضا پناهی در نامه ای خطاب به مدیرعامل بانک ملی ایران اعلام کرد:

بررسی عملکرد بازار متشکل معاملات ارزی ایران و همچنین گزارش های دریافتی از مدیریت بازار مذکور از عملکرد بانک ها و صرافی های فعال در بازار، حاکی از حضور موثر و اثربخش بانک ملی ایران و همیاری و همکاری سازنده همکاران آن در دو حوزه بازارسازی و عاملیت در دریافت و پرداخت ارزی و ریالی برای کارگزاران بازار مذکور است.

 

تاکید معاون شعب بانک ملی ایران بر افزایش میزان فعالیت شعب ارزی

معاون شعب بانک ملی ایران ضمن تاکید بر لزوم افزایش میزان فعالیت شعب ارزی گفت: نباید نقش اصلی بانک ملی ایران که همواره فعالیتی اثرگذار در نظام جمهوری اسلامی ایران است را فراموش نکنیم و در خدمت رسانی ها باید الویت اصلی مشتریان باشند.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، حسن مونسان در نشست ارزی و بررسی عملکرد و چالش های موجود در این عرصه که با حضور اصلان کریمی مدیر امور شعب تهران، مهدی پاشازاده رییس اداره کل خارجه، روسای ادارات امور شعب تهران، مسئولین شعب ارزی، کارشناسان و دوایر ارزی شعب و جمعی از مشتریان ارزی شعب تهران در اداره امور شعب غرب تهران برگزار شد، افزود: درست است که ضوابط ارزی توسط بانک مرکزی سیاست گذاری می شوند اما وظیفه ما شنیدن مشکلات و انعکاس آن به مراجع تصمیم گیرنده است.

وی تصریح کرد: روزانه با حجم بسیاری از درخواست ها روبرو هستیم که خوشبختانه با درایت اداره کل خارجه بانک بسیاری از مسایل حل و فصل شده است اما آنچه که از همکاران انتظار می رود داشتن ابتکار عمل با توجه به وضع موجود است.

مونسان با تاکید بر اینکه تلاش برای ایجاد تعاملی سازنده تر با صرافی ملی به طور حتم در حل بسیاری از مشکلات کارساز خواهد بود، اظهار کرد: باید میزان فعالیت شعب ارزی به ویژه در بخش بازرگانی افزایش یابد. همچنین مسئولان شعب باید افراد متخصص در حوزه ارزی را الزاما در همین بخش به کار بگیرند و جانشین پروری و تربیت نیروهای توانمند را در اولویت قرار دهند.

اصلان کریمی مدیر امور شعب تهران نیز با بیان اینکه در شرایط سخت تحریم ها باید جهادی عمل کنیم تا برای کارآفرینان کارهای ارزنده ای انجام دهیم، گفت: در شرایط موجود، حضور فعال در بخش اقتصادی الویت اول ماست و به طور حتم بانک ها سهم بیشتری را در اقتصاد داشته و ‌نقشی تعیین کننده ای ایفا می کنند.

وی با تاکید بر اینکه امروز به نوآوری های بیشتر و ارائه خدمات منحصر به فرد نیازمندیم، تصریح کرد: ما با مشکلات تولیدکنندگان، واردکنندگان و فعالان اقتصادی آشنایی کامل داریم و تحریم های موجود هرگز مانع عزم و اراده ما برای گره گشایی نخواهد بود. همچنین نیاز به جانشین پروری در بخش بین الملل و آموزش نیروی انسانی از مهمترین مسائل ما برای مواجهه با مشکلات و‌ کمبودهای موجود است.

مهدی پاشازاده رییس اداره کل خارجه بانک نیز با بیان اینکه تخصیص ارز زیر کلید بانک مرکزی به صورت سیستمی است که از طریق سامانه های موجود انجام می شود، گفت: در حال حاضر سامانه جدیدی نیز ایجاد شده تا نواقص سامانه های قبلی برطرف شوند. همچنین مشتریان می توانند با تعهدنامه های ایجاد شده جهت ترخیص کالاهای خود اقدام کنند. از سویی مشتریان می توانند منابع و‌ وثایق خود را در شعب ریالی داشته و‌ عملیات ارزی شان را در شعب ارزی انجام دهند.

افشین کاظمی رییس اداره امور شعب غرب تهران هم گزارش مختصری از عملکرد این اداره امور ارائه و ابراز امیدواری کرد برگزاری این جلسات به رشد و حرکت جناح ارزی بانک کمک کند.

در بخش دیگر این همایش تعدادی از فعالان اقتصادی و مشتریان بانک به طرح مشکلات و چالش های موجود پرداخته و سوالات خود را مطرح کردند.

در پایان از همکاران برتر سطح شعب تهران در زمینه فعالیت های ارزی تقدیر شد.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

17058مطلب نوشته است .Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393