مدیر بانک صنعت و معدن استان لرستان: ۶ واحد غیرفعال صنعتی این استان از سال گذشته تاکنون توسط این بانک احیا و به چرخه تولید بازگردانده شده است 


مدیر بانک صنعت و معدن استان لرستان: ۶ واحد غیرفعال صنعتی این استان از سال گذشته تاکنون توسط این بانک احیا و به چرخه تولید بازگردانده شده است

بهروز دارایی نژاد اعلام کرد: بانک صنعت و معدن به دنبال تحقق رسالت خود در راستای رشد تولید، اشتغال و شکوفایی صنعت کشور، ضمن تسهیل شرایط واگذاری واحدهای تملیکی، ۶ واحد صنعتی را احیا و به چرخه تولید بازگردانده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن به نقل از خبرگزاری ایرنا، وی گفت: اولین گام جهت رفع موانع تولید، بررسی دقیق مسایل و معضلات صنعتگران و تلاش برای پاسخگویی به خواسته های آنان است که این مهم با ارائه انواع خدمات بانکی از قبیل تسهیلات سرمایه ثابت، سرمایه در گردش، ضمانت نامه، اعتبار اسنادی و خدمات بانکی الکترونیکی توسط این بانک انجام می گیرد.
مدیر بانک صنعت و معدن لرستان گفت: این بانک یک هزار و ۸۷۸ میلیارد ریال تسهیلات ایجادی و سرمایه در گردش از سال گذشته تاکنون به ۲۰ واحد صنعتی بزرگ، کوچک و متوسط این استان از جمله شرکت های کارخانجات دارویی بایر افلاک و زاگرس پوش بروجرد پرداخت کرده است.
دارایی نژاد اظهار داشت: همچنین بر اساس سهمیه ابلاغی مبلغ ۲۶ میلیارد و۹۰۰ میلیون ریال تسهیلات به ۷۰ نفر متقاضی وام ازدواج نیز پرداخت شده است.
وی بیان کرد: علاوه بر این بسیاری از طرح‌های بزرگ استان شامل پتروشیمی، صنایع فروآلیاژ، فاز دامی شرکت داروسازی بایر افلاک، صنایع یخچالسازی و شرکت فورج سازان با ظرفیت اشتغال یک هزار نفر و مشارکت بانک صنعت و معدن به بهره برداری رسیده است.
وی گفت: طرح‌هایی چون مجتمع فولاد و ذوب آهن ازنا، سیمان سفید زاگرس و فاز انسانی شرکت داروسازی بایرافلاک لرستان نیز با مشارکت بانک صنعت و معدن در دست اقدام هستند و در صورت بهره برداری، یک هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی ایجاد می‌کنند که این مهم سهم بسزایی در رفع مشکل بیکاری استان خواهد داشت.
مدیر بانک صنعت و معدن لرستان با اشاره به ارائه خدمات تخصصی و مشاوره ای به متقاضیان افزود: با توجه به شعار “جهش تولید”، پذیرش و تصویب طرح های اولویت دار نیمه تمام، توسعه و بازسازی، تأمین نقدینگی و سرمایه در گردش طرح های فعال، استمهال و تقسیط دیون واحدهای فعالی که به علت مسائل خارج از توان مدیریت از جمله تحریم‌های ظالمانه و شیوع ویروس کرونا دچار مشکل شده اند در دستور کار این بانک قرار دارد.
دارایی نژاد ادامه داد: بانک صنعت و معدن به عنوان یکی از بانک های تخصصی و توسعه ای کشور نقش مهم و تأثیرگذاری بر رشد تولید، توسعه صنعتی و اقتصادی کشور و تامین مالی بخش صنعت و معدن داشته است.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

17162مطلب نوشته است .Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393