استفاده از روش های جایگزین حبس برای کاهش تعداد زندانیان 


استفاده از روش های جایگزین حبس برای کاهش تعداد زندانیان

dolat

 

 

 

 

 

 

 

هیات دولت عصر یکشنبه در نشستی به ریاست ‘ اسحاق جهانگیری’ معاون اول رییس جمهوری بر لزوم استفاده از روش های جایگزین حبس برای کاهش تعداد زندانیان تاکید کرد.

به گزارش طوفان نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، در آغاز این نشست، ‘مصطفی پورمحمدی’ وزیر دادگستری گزارشی درخصوص آخرین وضعیت زندان های کشور ارائه کرد و در ادامه اعضای حاضر در جلسه، حل شایسته مشکلات را در گروه اتخاذ راهبرد مشترک قوه قضاییه و دولت دانستند.

اعضای هیات دولت همچنین بر اتخاذ رویکرد حبس زدایی و استفاده از روش های جایگزین حبس برای کاهش تعداد زندانیان و تامین نیازمندی های آنان از جمله خدمات بهداشتی، اشتغال و مددکاری تاکید کردند.

معاون اول رییس جمهوری در این نشست، دولت را متعهد به تامین نیازمندی های مطرح شده برای سازمان زندانها در حد استانداردها دانست و اظهار امیدواری کرد با کاهش تعداد زندانیان و افزایش امکانات در ندامتگاهها، شرایط بهتر شود.

جهانگیری همچنین بر لزوم رسیدگی جدی به نیازهای خانواده زندانیان و پیشگیری از ابتلای آنان به آسیب های اجتماعی تاکید کرد.

در همین راستا، هیات وزیران پیشنهادها و دیدگاه های مطرح شده از سوی اعضای دولت را برای بهبود وضعیت زندانیان به منظور بررسی بیشتر و هماهنگی لازم با دستگاه های مسئول به کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک دولت ارجاع داد.

معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت دادگستری، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و قوه قضاییه از جمله دستگاه های عضو این کمیسیون هستند.

** میزان کارمزد کارت خوان ها بررسی می شود

هیات دولت در ادامه این نشست درخصوص اخذ کارمزد کارت خوان ها، از بانک مرکزی خواست تا ضمن بررسی جوانب موضوع، پیشنهادهای لازم را در باره چگونگی و میزان اخذ کارمزد به شورای پول و اعتبار ارایه کند و هرگونه اقدام در این زمینه را به پس از تصویب آن در شورای مذکور، موکول سازد.

در ادامه تعدادی از پیشنهادهای دستگاه های اجرایی پس از بررسی، به تصویب رسید.

** اختصاص 900 میلیارد ریال بودجه برای مقابله با بحران خشکسالی در سمنان و چهارمحال و بختیاری

با تصویب هیات وزیران، مبلغ 150 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای پروژه های پیشگیری و مقابله با حوادث غیرمترقبه و تامین آب شرب شهری، روستایی و منطقه ای و مقابله با خشکسالی بخش کشاورزی در استان سمنان اختصاص یافت.

اختصاص مبلغ 750 میلیارد ریال اعتبار بابت پروژه های تامین و انتقال آب زراعی، تامین آب شرب شهری، روستایی و عشایری، کمک به اجرای مجتمع های آب رسانی و مقابله با حوادث غیرمترقبه در استان چهارمحال و بختیاری از دیگر مصوبات جلسه امروز هیات دولت بود.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

16893مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393