جزئیات سقوط هواپیمای ناجا تشریح شد 


جزئیات سقوط هواپیمای ناجا تشریح شد

ahmad

 

 

 

 

 

 

 

 

رئیس پلیس کشور درباره حادثه سقوط هواپیمای نیروی انتظامی توضیح داد: این مدل از هواپیما دارای بالهای پهن است و در صورت نقص موتور نیز تا مدتها می‌تواند به پرواز ادامه دهد، احتمالا تاریکی شب، باعث بروز این حادثه شده است.

به گزارش طوفان نیوز، سردار اسماعیل احمدی‌ مقدم در حاشیه همایش طلایه‌داران ترافیک که صبح یکشنبه در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، به جزییات سقوط هواپیمای نیروی انتظامی اشاره کرد و گفت: هواپیمای دو موتوره متعلق به نیروی انتظامی در ساعت 17:45 از تهران عازم زاهدان شد که در حوالی ساعت 21 این حادثه رخ داد.

وی خاطرنشان کرد: حوالی ساعت 21 ابتدا هواپیما از رادار گم شد و صبح امروز در ارزیابی‌ها و پایش های محلی لاشه هواپیما پیدا شد.

احمدی مقدم افزود: این هواپیما حامل گروهی از کارشناسان نیروی انتظامی بود که برای نظارت به منطقه سیستان وبلوچستان می‌رفتند.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه به نظر می‌رسد خلبان قصد فرود اضطراری در منطقه را داشته است، خاطرنشان کرد: این مدل از هواپیما دارای بالهای پهن است و در صورت نقص موتور نیز تا مدتها می‌تواند به پرواز ادامه دهد. خلبان نیز زمین همواری را برای فرود انتخاب کرده بوده اما احتمالا به دلیل تاریکی شب این حادثه رخ داده است.

وی با بیان اینکه تمامی اجساد شهدا در وضعیت نسبتا سالم کشف شدند، افزود: تیمی برای بررسی صحنه به محل اعزام شده و جزییات بیشتر در این خصوص اطلاع‌رسانی خواهد شد.

احمدی‌مقدم درباره سرنشینان این هواپیما نیز افزود: دو خلبان و یک مسئول فنی پرواز به همراه 4 نفر از کارشناسان نیروی انتظامی در این هواپیما بودند که سرپرستی تیم کارشناسان را سردار صادقی معاون ایمنی و بازرسی نیروی انتظامی برعهده داشت.

رئیس پلیس کشور در ادامه با اشاره به وضعیت مرزهای ترکیه، افغانستان، پاکستان، و… خاطرنشان کرد: گروههای تروریستی آزادی عمل دارند و دولتها یا توان مقابله با آنان را ندارند یا ابتکار عملی در این خصوص ندارند مخصوصا در پاکستان که تروریستها آزادی عمل داشته‌اند.

وی با بیان اینکه سال قبل چنین اقدامات تروریستی در شمال سیستان و بلوچستان رخ می‌داد، افزود: در حال حاضر این عملیات به سمت مناطقی رفته که انسداد در آن وجود ندارد که باید در این خصوص توجه شود.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

15351مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393