مذاکرات هسته ای مسیر رو به پیشرفتی را طی می کند 


مذاکرات هسته ای مسیر رو به پیشرفتی را طی می کند

lari

 

 

 

 

 

 

رییس مجلس شورای اسلامی در دیدار رییس مجلس دومای روسیه گفت:مذاکرات هسته ای ایران مسیر رو به پیشرفتی را طی می کند اما برخی بهانه جویی های آمریکا و غرب می تواند مانعی بر سر راه این مذاکرات باشد.

به گزارش  طوفان نیوزاز اداره اخبار و رسانه های گروهی مجلس شورای اسلامی، علی لاریجانی امروز (دوشنبه) با سرگئی ناریشکین رییس مجلس دومای روسیه دیدار و گفت و گو کرد.

لاریجانی در این دیدار به تحولات منطقه ای و بین المللی اشاره کرد و اظهارداشت: نقش جمهوری اسلامی ایران و روسیه در مقابله با بحران های منطقه ای و بین المللی به ویژه مبارزه با تروریسم و افراطی گری در منطقه از اهمیت انکارناپذیری برخوردار است که باید هر چه بیشتر تقویت شود.

وی یادآور شد: برخی کشورهای منطقه ای و قدرت های فرا منطقه ای در به وجود آوردن و پرورش گروه های تروریستی نقش محوری داشته اند و ادعای مقابله با تندروی این گروه های تروریستی صرفا تاکتیکی و تبلیغاتی است.

رییس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مجالس دو کشور در توسعه و ارتقای همکاری ها و روابط در عرصه های سیاسی، اقتصادی، تجاری و صنعتی نقش کلیدی دارند.

لاریجانی، سفر رییس مجلس دومای روسیه را گام مهمی در تقویت همه جانبه مناسبات و همکاری های تهران- مسکو در زمینه های مختلف دانست.

وی ادامه داد: همواره مناسبات و همکاری های دوستانه بین دو کشور دوست و همسایه ایران و روسیه برقرار بوده است که باید هر چه بیشتر تقویت شود.

 

**موضوع هسته ای ایران باید به شیوه ای کاملا منصفانه و عادلانه حل و فصل شود.

در ادامه این دیدار سرگئی ناریشکین رییس مجلس دومای دولتی روسیه با ابراز خرسندی از سفر به تهران، از جمهوری اسلامی به عنوان کشور دوست و همسایه مهم روسیه یاد کرد.

وی گفت: سفر من در این مقطع تاریخی به جمهوری اسلامی ایران نشان از تاکید و اراده مقامات دو کشور بر گسترش هرچه بیشتر روابط و همکاری های فیمابین دارد.

رییس مجلس دومای روسیه با تقدیر از نقش مثبت و سازنده ایران در بحران های منطقه ای به ویژه حوادث عراق و سوریه افزود: ایران و روسیه در استقرار ثبات و امنیت و بازگشت آرامش به عراق و سوریه و در حوادث دست ساز غرب و آمریکا نقش سازنده ای را در کنار یکدیگر ایفا کردند و استمرار و تقویت همکاری ها و رایزنی ها در این زمینه موجب ایجاد امنیت بیشتر در منطقه می شود.

ناریشکین درباره موضوع هسته ای جمهوری اسلامی ایران نیز خاطرنشان کرد: موضع همیشگی روسیه این بود که ایران حق استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای را دارد و موضوع هسته ای ایران باید به شیوه ای کاملا منصفانه و عادلانه حل و فصل شود.

وی به ادعای آمریکا و غرب در مبارزه با تروریسم و تندروی نیز اشاره کرد و گفت: آمریکا و غرب با اعمال تحریم های ظالمانه و ناعادلانه علیه روسیه و از طرف دیگر اشاعه تروریسم در منطقه و تقویت گروه های تروریستی رویکردی کاملا مخرب و تبلیغاتی در مقابله با این مساله دارند.

رییس مجلس دومای روسیه همچنین از همتای ایرانی خود برای سفر به مسکو به طور رسمی دعوت کرد.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

16891مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

Powered by WP Bannerize

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طوفان نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

تاسیس 1393